امام مهربانی

چشمانم را برق می‏ان داد، طلائی گنبدت؛ نگاهم از روی آن سُر می‏ خورد و مناره ‏ها را صعود می‏ کند و در کشاکش لغزیدن، آویزانِ ریسه‏ ها می‏ شود.
از فراز ایوان طلا، تا گلدسته‏ های مسجد گوهرشاد، از وسیع صحن آزادی تا بهشت تالار آئینه.
و بعد از آن که بر مشبکِ آفتابی ضریحت فرود آمد، نرم نرمک به خود می ‏آید و در جشن یازدهمین روز ذیقعده، صحن گونه ‏هایم را چراغانی می‏ کند.
صد و چهل و هشت سال پس از هجرت پیغمبر خاتم صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله‏ وسلم ، سالی که گردش دوران را محور است و روزی که لحظه‏ های رو به شب را متوقّف می‏ کند، مدینه طیّبه، رنگ تازه‏ای بر اندام خود می‏ بیند و برای هشتمین بار، بر شجره طیّبه امامت، جوان ه‏ای پلک می‏ گشاید که با غبانِ طبیعت، او را به شکوفه ریزانِ باغستان‏ ها، عقیقه می‏ کند و پرندگان، نغمه‏ هاشان را به پرواز درمی‏ آورند.
زبده اصفیا، امام اتقیا، پناه غربا و شهید زهر جفا، علی بن موسی الرضا علیه‏ السلام ؛ از دامان خاتون عفّت، قدم می‏ نهد بر دیدگان خاک، و فرمایش امام صادق علیه‏السلام به فرزندش امام کاظم علیه ‏السلام ، این‏ گونه تجلّی می‏ یابد:
«اِنَّ عالِمَ آلِ محمّدٍ لَفی صُلبِکَ وَ لَیْتَنی أَدْرَکْتُهُ فَاِنَّهُ سَمِیُّ امیرالمؤمنینَ عَلیًّ علیه ‏السلام ؛ به درستی که عالِم آل محمد صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله‏ وسلم در صلب توست، ای کاش من او را درک می‏ کردم که او همنام امیرالمؤمنین علی علیه‏ السلام است».
صابر، رضیّ، وفّی، رضا؛ او که سرگردانی کورترین جهالت‏ ها را حلق‏ آویز منطق روحانی خویش می‏ سازد و تکلیفِ بی‏ قراری دل‏ها را روشن می‏ کند.
او که هر که را میهمان می‏ دارد، به عدالت میزبان است و غریبی احوال مضطر را به اعتماد وا می‏ دارد.
او که دست ضمانت بر سرم می‏ گذارد و مسمّی به نام ملکوتی رضاست.

دی ۱۳۸۲
مهنازالسادات حکیمیان

فرخنده زادروز امام و ولی نعمت تمام ایرانیان و مسلمانان جهان، امام الرئوف، شمس الشموس، امام علی ابن موسی الرضا (ع) بر تمام جهانیان مبارک باد

صلوات خاصه امام رضا (ع) با نوای مرحوم  حاج رضا انصاریان

نقاره خانه حرم امام رضا (ع)

آمدم ای شاه پناهم بده حاج محمد علی کریم خانی

شعر خوانی مر حوم محمد رضا آغاسی در مدح امام رضا (ع)

شعر خوانی مصطفی صابر خراسانی  در حرم امام رضا (ع) 

آهنگ هستی تویی (تیتراژ سریال ولایت عشق) محمد اصفهانی

مولودی ولادت امام رضا (ع) با لهجه اصفهانی (پیشنهاد می کنم حتما گوش بدید) D:

امام رضا (ع) – گروه فیتیله

 

حسین شمسی پور دهکردی

نظرتان را مطرح کنید

:) :D :P :)) =)) :O B-) X( :S :| :-S :( :(( :-* :x >:D< :-? :clap @};- >:) more »

کُد امنیتی (به عدد وارد کنید) *