معلم شهید

 

shariati

چیزی که به انسان علم و معرفت می‌آموزد درد و رنج است. آدمیزاد تا وقتی که خداوند به او درد و رنجی نداده است راه درک و معرفت به رویش بسته است و انسان از موقعی که درد و رنج به سراغش می‌آید، خداوند عالم دروازه معرفت و آگاهی به روی آن باز می‌کند. بی شک شریعتی انسان دردمندی بود تا جایی که این درد او را از درون رنج میداد و زندگی شریعتی نمودِ همین رنج است. درد او درد انسان بود درد غربت انسان و درد تهی شدن انسانهای امروزی از هویتشان…

روحش شاد، یادش جاوید…

مرد را دردی اگر باشد خوش است
درد بی دردی علاجش آتش است

در ادامه، نظرات چندی از بزرگان رو درباره ی این شخصیت بزرگ ضمیمه ی مطلب کردم.

و اما..

فردا هم میلاد حضرت علی اکبر(ع)، شبیه ترین فرد به رسول اکرم(ص)، و روز جوانه

پیشاپیش این روز فرخنده رو به همه تبریک میگم.

مقام معظم رهبری: به نظر من شریعتی به‌خلاف آنچه که همگان تصور می‌کنند، چهره‌ای همچنان مظلوم است و این به‌دلیل طرفداران و مخالفان اوست؛ یعنی از شگفتی‌های زمان و شاید از شگفتی‌های شریعتی این است که هم طرفداران و هم مخالفانش نوعی هم‌دستی با هم کرده‌اند تا این انسان دردمند و پرشور را ناشناخته نگهدارند و این ظلمی به اوست.

شهیدآیت‌الله بهشتی: مرحوم دکتر علی شریعتی در توسعه و تقویت شور انقلابی جامعه ما، به خصوص نسل جوان تاثیر بسزایی داشت و توانست قلب و احساس و ذهن جوانها را برای درک پیامهای امام، آماده‌تر و به فهم و پذیرش این پیامها نزدیک کند. بنابراین جنبه‌های مثبت کار دکتر خیلی زیاد است انصافاً دکتر درخششی در تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب بود.

شهید چمران: دکتر علی شریعتی بینهایت قابل تقدیس است، آدمی را منقلب می‌کند. روح را از قید زمان و مکان آزاد کرده وبه ازلیت و ابدیت متصل می‌نماید و در آسمانها به سیر و سیاحت می‌پردازد… همه علاقه‌های پست مادی و وابستگی‌های زمینی را پست و بی‌مقدار می‌کند و همه غمها و دردهای شخصی و زمینی و مادی را ازبین می‌برد…

استاد محمد رضا حکیمی: اگر شریعتی هیچ خدمتی به جامعه نکرده باشد- که البته به نظر من خدمات زیادی انجام داده است – همین که اسلام را با زبان و بیانی زیبا برای جوانان بیان می‌کرده، بزرگترین خدمت را به جامعه انجام داده است.

امام موسی صدر: احترامی که ما به دکتر شریعتی می گذاریم به خاطر اصالت فکری اوست . چرا که او و کسانی که این راه را می روند می توانند نیروهای عظیمی را که در حال حاضر در جهان راکد مانده است برانگیزانند !…چون خوب به افق می نگریم می بینیم که مردی به نام دکتر علی شریعتی ظاهر شده است که می تواند به خوبی انقلاب اصیل ، افکار اصیل و ایدئولوژی اصیل منطقه ما را توضیح دهد.

شهید مطهری: برادر عزیز دانشمندم جناب آقای دکتر علی شریعتی، قلب خود شما گواه است که چه اندازه به شما ارادت می ورزم و به آینده شما از نظر روشن کردن نسل جوان به حقایق اسلامی امیدوارم. خداوند مثل شما را فراوان فرماید .انتظار می رفت که قبل از همه سفری به تهران بفرمایید و دوستان و ارادتمندان را دلشاد نمایید متاسفانه این توفیق برای دوستان حاصل نشد . امیدوارم توفیق زیارت عالی را پیدا کنم.

آیت الله سید محمود طالقانی: خداوند همیشه اثار این شخصیت و کتابهای اورا برای ما و برای جوانهای ما زنده تر بدارد بر شماست (خطاب به جمعیت انبوه در دانشگاه تهران) که در اطراف مطالب او ،مسائل او بحث کنید،بیندیشید و همان راهی را که او رفت –برای تبیین اسلام، یک اسلام انقلابی و اجتماعی، نه یک اسلام فقط ذهنی و سنتی که همیشه داشته ایم، ادامه دهید.

A Victim To Another Level

نظرتان را مطرح کنید

:) :D :P :)) =)) :O B-) X( :S :| :-S :( :(( :-* :x >:D< :-? :clap @};- >:) more »

کُد امنیتی (به عدد وارد کنید) *