سالروز میلاد حضرت معصومه(س) ، آغاز دهه کرامت، روز دختران

http://www.sibtayn.com/swf/gallery/images/monasebat/veladat/masome/pic2/pic47.jpg
صدای بال فرشته که می‏ آمد، مرد، چهره‏ اش گلگون می‏ شد و رایحه گل‏های بهشتی، سراسر وجودش را که نه… چهار سوی خانه محقرش را عطرآگین می‏ کرد.
اصلاً، وقتی لب به سخن می‏ گشود، بوی سیب از دهانش می‏ تراوید؛ گویی این‏که در باغ سیب نشسته باشی.
کافی بود که دست‏ هایش را به طرف بالا دراز کند و یک «یا الله» بگوید، آسمان دلش فرو می‏ ریخت و از صمیم دل، باران بودنش را به زیر قدم‏ های مرد علیه‏ السلام می‏ ریخت؛ امام موسی کاظم علیه‏ السلام را می‏ گویم.
تمام گلبوته‏ ها، حسرت این را داشتند که صورتشان، به قدوم این مرد مزین شود و هر پرنده‏ای، آرزوی این را داشت که مرغ آسمان خانه او باشد.
ـ نجمه خاتون هم احساس عجیبی داشت؛ گویی در خود نمی‏ گنجید.
درد ملایمی تمام وجودش را به بازی گرفته بود؛ دردی که برای او خیلی شیرین بود. خورشید، مثل همیشه تنگ غروب، به خون نشسته بود و داشت صورت خونین خود را پشت کوه‏ ها مخفی می‏ کرد. جیرجیرک‏ ها، از گوشه و کنار باغ‏ های مدینه، سرگرم شادی بودند و گل‏های باغ که خود را آماده می‏ کردند تا برای مسافری که در راه بود، لبخند بزنند؛ لبخندی که صبح یکی از روزهای خوب مدینه شکفته می‏ شد و تنگ غروب یکی از روزهای قم می‏ پژمرد.
آن طرف‏تر هم ـ در سرزمین آریائی‏ ها ـ زمین در خود آرام نداشت و بهشت، خودش را آماده می‏ کرد تا فرشی برای زیر قدم‏ های مهمان تازه باشد.
مولود تازه می‏ آمد تا خدا به خاطر او، یک در از هشت در بهشت خود را به او هدیه کند و «قم»، مدخل بهشت باشد.
قرار بود که «امام کاظم (ع)» و «نجمه خاتون» صاحب دختری شوند که شفیع روز قیامت باشد و آبروی دهر و معصومه زمان؛ معصومه ‏ای که وامدار مادرش زهرا علیهاالسلام باشد و عمّه‏ اش «زینب» علیها السلام . معصومه‏ ای که باید مثل یک نگین بدرخشد و بهشت را تقدیم اهالی ولایت کند.
برخیز جبرئیل؛ کلبه با صفای موسی کاظم علیه‏السلام را نور باران کن.
برخیز و بگو که فوج فوج، قابله‏ های بهشتی، برای نجمه خاتون نازل شوند و ملائکه‏  عرش، با دستانی پر از «سندس» و «طوبی» خانه امام موسی بن جعفر علیه‏ السلام را گلباران کنند.
برخیز و زمین را سرشار از نعمت کن؛ که «معصومه» در راه است.
ـ شب، حال و هوای دیگری دارد و آسمان، تمام ستارگان خود را به زیر پاهای زمین ریخته است و دریاها، همه مملو از رقص ستارگان شده ‏اند.
زمین از تمام زوایای آسمان نور باران می‏ شود.
ماه به تمام کوچه‏ های مدینه سَرَک می‏ کشد که مبادا کسی دلخور باشد.
باران، نم نمک می‏ بارد و نسیم ملایمی، کوچه پس کوچه‏ های مدینه را جارو می‏ کشد و «یا کریم ‏ها»، نغمه شادکامی سر داده‏ اند که ناگهان صدای صلوات، سکوت شب را می‏ شکند و فاطمه معصومه علیهاالسلام متولد می‏ شود.
مرد، وضو می‏ گیرد و قطرات آب با بی‏ میلی تمام از سر انگشتان مرد به زمین می‏ ریزد؛ امام کاظم را می‏ گویم. به خانه برمی گردد. طفل را بین دو دست می‏ گردد و قطره اشکی در صورت او می‏ درخشد «اَلْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعالَمِین»
ـ چه حالی دارد، پرنده بودن و دل به ضریح بی‏ بی بستن!
آخر پدر بزرگ می‏ گفت که کبوتران حرم ب پی‏ بی، دل ندارند. مگر نمی‏ بینی که نمی‏ توانید جایی بروند؟! او می‏ گفت که کبوترها، دل‏هایشان را به ضریح بی‏ بی گره زده‏ اند و به خاطر همین، دیوانه‏ وار، طواف مرقدش  می‏ کنند،
پدر بزرگ می‏ گفت: کاش ما هم کبوتر بودیم و فقط یک بار هم که شده، پرهای اشتیاق خود را روی آسمانش می‏ گستردیم و برای همیشه پروانه او می‏ شدیم.

 اشارات :: دی ۱۳۸۲، شماره ۵۶
ابراهیم قبله آرباطان
سالروز ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، آغاز دهه کرامت و روز دختران بر همه مسلمانان خصوصاً دختران  مبارک باد
انشاالله که همه دخترا ن مسلمان بتوانند ایشان را الگوی خویش قرار داده و به درجات بالای معنویت نائل آیند
حسین شمسی پور دهکردی

۴ نظر در "سالروز میلاد حضرت معصومه(س) ، آغاز دهه کرامت، روز دختران"

 1. mahdie saffari گفت:

  تبریک این روز عزیز به همه @};-

  و یه تبریک ویژه به همه دخترهای گل هم ورودی @};- @};- @};-

 2. Hamide Babaei گفت:

  ولادت حضرت معصومه(س) بر همگی و روز دختر بر همه ی دختران عزیز مبارک باشه @};-

 3. saeid kashani گفت:

  ولادت بر همه مبارک و همچنین روز دختر بر همه ی دختر خانومای @};- @};-

نظرتان را مطرح کنید

:) :D :P :)) =)) :O B-) X( :S :| :-S :( :(( :-* :x >:D< :-? :clap @};- >:) more »

کُد امنیتی (به عدد وارد کنید) *