تحقیقی جالب درمورد اذان

siz9Fn_408

 

“عبد الحمید الفاضل” پژوهشگر اماراتی عنوان کرد که صدای اذان در کره زمین در تمام شبانه روز قطع نمی‌شود و در هر منطقه ای به پایان برسد بلافاصله در جای دیگری آغاز می‌شود …
وی توضیح داد که گفتن اذان ۴ دقیقه زمان لازم دارد وزمین داری ۳۶۰ خط فرضی از قطب شمال به قطب جنوب است که معادل ۳۶۰ درجه می‌باشد. هنگامی‌که مثلا ظهر شرعی در خط یک شروع می‌شود ۴ دقیقه طول می‌کشد تا ظهر شرعی در خط دو شروع شود و این مدت معادل زمانی است که در خط یک اذان گفته می‌شود.
به این ترتیب ۳۶۰ ضربدر ۴ می‌شود ۱۴۴۰ که معادل ۲۴ ساعت است.

کشف علمی‌دیگری که با بررسی طول وعرض جغرافیایی زمین صورت گرفت نیز ثابت کرد که شهر مکه مکرمه مرکز زمین است.

این کشف پس از سال‌ها تحقیقات علمی‌و با کمک جدولهای پیچیده ریاضی توسط کامپیوتر صورت گرفت.

‘حسین کمال الدین’ دانشمند مصری که این موضوع را کشف کرده است گفت که وی هنگامی‌که قصد داشت با کمک عملیات پیچیده ریاضی در کامپیوتر راهی برای تشخیص قبله در هر نقطه از جهان بیابد به طور تصادفی دریافت که می‌تواند دایره ای با مرکزیت مکه که محیط آن را قاره‌ها تشکیل می‌دهند کشف کند ودریابد که مکه مرکز زمین است.

"ايمان بي عشق اسارت در ديگران است و عشق بي ايمان اسارت در خود"

۳ نظر در "تحقیقی جالب درمورد اذان"

 1. Ali Shateri گفت:

  جالب بود ولی جای بسی تفکر داره :-?
  مثلاً بعضی خطوط فرضی نصف النهار که که مشخص کننده اختلاف ساعت و [اختلاف اذان] هست دقیقاً میفته تو اقیانوس آرام!! یعنی تو اقیانوس هم اذان میگن؟! :D :D نقشه دستم نیست وگرنه دقیقا میگم چند درجه :-?
  تو مورد دوم هم واقعاً چی تو ذهنشه این حرفو زده؟ :S یعنی موقعی که جابه جایی قاره ها رخ نداده بود، مکه مرکز زمین نبود؟ :-? آخه این چه مرکزیه :O عجب!! :D :D
  خب دیگه از چی بگم! آها آی گلادیاتورها پارک… :(

  • saeid kashani گفت:

   والا منم تعجب کردم ولی دیدم نوشته پژوهش کردن گفتم لابد یه چیزایی هست دیگه

   • Ali Shateri گفت:

    به نظرم مرکز زمین اصفهان – فلکه احمد آباد – خ جی – خوابگاه پسرانه جی – ساختمان ۲ – طبقه ی اول – اتاق ۳۵ ـه :D فک کنم نیازی به اثباتم نداشته باشه :-?

نظرتان را مطرح کنید

:) :D :P :)) =)) :O B-) X( :S :| :-S :( :(( :-* :x >:D< :-? :clap @};- >:) more »

کُد امنیتی (به عدد وارد کنید) *